Kuidas sisustada köök, kus on mõnus kokata?

Kuidas sisustada köök, kus on mõnus kokata?
2024-06-11 12:50

Köök – koht, kus sageli koguneb kogu pere. Toidu valmistamine, hilised pühapäevahommikud, romantilised lõuna- või õhtusöögid toovad kokku kõik pereliikmed. Just sel põhjusel on oluline köök korralikult sisustada, et seal oleks meeldiv süüa teha ja koos aega veeta. Köögi sisustamiseks on lugematul hulgal viise. Kuigi disain on väga oluline, ei tohiks siiski tähelepanuta jätta köögi praktilisi ja mugavaid külgi. Lõppude lõpuks on mugavalt sisustatud köögis palju meeldivam süüa teha.

Köögimööbli paigutus

Köögimööbli õige paigutus on üks tähtsamaid mugavuse aspekte. Enne köögimööbli paigutamist on väga oluline läbi mõelda, kuhu tuleks paigutada külmkapp, kuhu kraanikauss või nõudepesumasin. Kas teil on piisavalt pinda toidu valmistamiseks ja kas see on mugav. Mõned spetsialistid soovitavad mitte paigutada ahju külmkapi kõrvale ja jätta nende vahele vähemalt väike kapp. Nii kaitsete külmkapi pinda soovimatu rasvakihi eest ja hõlbustate selle tööd, kuna läheduses pole ühtegi soojusallikat.

Teine asi, mida tuleb köögimööbli paigutuse planeerimisel arvestada, on kraanikausi asukoht. Kui kaalute selle paigaldamist köögimööbli nurka, mõelge, kas see koht on tõesti mugavalt ligipääsetav ja kas teil on ruumi juba pestud nõude ja tööriistade jaoks. Kui kaalute kraanikausi asukohta akna lähedal, pidage meeles, et aken võib veega piserduda ja seetõttu peate seda sagedamini puhastama. Lisaks arvestage sellega, kas veekraan ei takista akna täielikku avamist. Kui plaanite paigaldada nõudepesumasinat, kaaluge selle paigutamist kraanikausi lähedale, sest mõned nõud tuleb enne nõudepesumasinasse panemist loputada või toidujäätmetest puhastada.

Kuidas kööki sisustada, ei ole universaalset vastust. Siiski võime mainida veel mõnda nõuannet. Kui olete mõelnud köögimööbli positsioonidele, mõelge mööbli mahutavusele. Kas teie kapid on mugaval kõrgusel ja kas need mahutavad kõik vajalikud nõud, potid, pannid, tööriistad ja muud köögitarvikud? Kas teil on kappide pinnal ruumi kohvimasina jaoks, kas plaanite osta mikrolaineahju ja kas see on sisseehitatud või eraldiseisev? Võib-olla plaanite paigaldada köögimööbli pinna, millel saate lõigata ilma lõikelaudadeta, mis on kuumuse- ja niiskuskindel? Kui arvate, et ruumi võib nappida, tasub kaaluda köögisaare paigaldamist?

Veel üks aspekt, millele tuleks tähelepanu pöörata, on köögimööbli hooldus. Kui planeeritud köögis on palju avatud riiuleid, ärge unustage, et kõikides köökides koguneb pindadele rasv, mida tuleb puhastada. Kui plaanite paigaldada klaasustega kappe, pidage meeles, et ka neid tuleb regulaarselt puhastada. Mattpindadel on rasvaplekid kiiremini nähtavad, läikivatel pindadel aga sõrmejäljed või lapijäljed. Mõelge ka tööpindade variantidele. Looduskivist tööpinnad on raskemad, seega vajate massiivsemaid kappe. Loodusliku puidu pinnad võivad ebaõige kasutamise korral kriimustada, lamineeritud pinnad kardavad sageli kuumust või võivad niiskuse tõttu paisuda.

Köögi seadmed

Selleks, et köögis oleks mõnus süüa teha, peavad seal olema kõik vajalikud toiduvalmistamise seadmed ja tarvikud. Muidugi peaksite kaaluma, kuidas kööki sisustada ja kas plaanite köögikombainid, mahlapressid, kohvimasinad, mikrolaineahjud jätta pinnale, integreerida need mööblisse või peita kappidesse. Vaatleme lühidalt peamisi, köögis kõige sagedamini kasutatavaid elektroonikaseadmeid.

1. Köögikombainid

Teil võib vaja minna köögikombaini. Need on väga mitmekülgsed seadmed, mis suudavad täita mitut funktsiooni. Köögikombainid võivad tükeldada, lõigata, segada ja teha muid toiduvalmistamiseks vajalikke töid.

2. Riivimismasinad

Riivimismasinad on vajalikud peaaegu kõigis köökides. On palju meeldivam süüa teha, kui teil on abiline, kes suudab pikkade ja igavate tööde eest hoolitseda. Võite valida nii universaalsed kui ka spetsialiseeritud masinad.

3. Mikserid

Purustamiseks ja segamiseks mõeldud tööriistad, ilma milleta ei saa hakkama püreesuppide armastajad. See on eriti mugav ja hõlpsasti hooldatav seade, mis võib asendada ebamugavad käsiriivid.

4. Mahlapressid

Loodusliku mahla armastajatele või neile, kellel on oma aed ja kes soovivad valmistada õuna-, porgandi-, viinamarja- või tomatimahla talveks, võib vaja minna mahlapressi. Kui plaanite pressida suuri koguseid puu- ja köögivilju, tasub kaaluda elektrilisi mahlapresse.

5. Lihaveskid

Mõned toiduvalmistajad eelistavad liha ise hakkida. Mõelge, kui tihti plaanite seda seadet kasutada. Kui hakkliha road on teie laual igal nädalal, tasub kaaluda elektrilist lihaveskit?

Köögi- ja sööginõud

1. Pannid ja potid

Õiged potid ja pannid võivad teie toiduvalmistamist lihtsustada. Võib-olla ei piisa teile tavalisest pannist ja rõõmustate, kui omate pannkookide, grillimise, wok- või malmpanne. Kaaluge, kas teie uues köögis on puudu potte, kiirkeedupotte, fritüüre, hautamispotte, aurupotte.

2. Köögitarvikud

Igas köögis on vajalikud erinevad köögitarvikud. Mõelge, kas teie uues köögis on piisavalt nuge, spaatleid, visplid, kulpe, sõelasid, küüslaugupresse, kartulipudru surujaid. Ja kui plaanite neid tööriistu hoida tööpinnal, kas teil on olemas sisekujundusega sobiv tööriistahoidik?

3. Kausid, taldrikud ja söögiriistad

Toiduvalmistamiseks ei piisa ainult potist või pannist. Vajalikud kaaslased on ka erineva suuruse ja kujuga kausid. Ja toitude serveerimiseks vajate ka sobivaid taldrikuid ja söögiriistu.

4. Serveerimisvahendid

Selleks, et külaliste saabumisel ei peaks mõtlema, kuidas kaunilt lauda katta, kui pole selleks vajalikke vahendeid, soovitame neid eelnevalt varuda. Mõelge, kas pidustustel kasutate laudlina, jooksjaid või paigutate aluseid. Mõelge, milliste värvidega soovite lauda kaunistada, kas vajate küünlajalgu või vaase lillede jaoks. Ärge unustage kaaluda ka seda, milliseid salvrätikuid kasutate – kas kangast või paberist, kas vajate salvrätihoidjat või rõngaid. Samuti varuge eelnevalt mitte ainult lusikaid, nuge ja kahvleid, vaid ka kokteilikõrsi, magustoidu kahvleid. See on samuti väga oluline osa köögist nii külaliste vastuvõtul kui ka pühapäeva lõunasöögi nautimisel perega.

5. Köögi aksessuaarid

Mitte vähem tähtsad on ka köögi aksessuaarid. Selleks, et köögis oleks mitte ainult mugav, vaid ka meeldiv süüa teha, kaaluge erinevaid kaunistusi, dekoreerimisesemeid või aksessuaare. Need on sageli väikesed, kuid eriti keskkonda elavdavad asjad.

Köök – teie kodu pühamu

Paljud veedavad köögis tunde. Selleks, et need tunnid ei muutuks kohustuseks, vaid pidustuseks, hoolitsege selle eest, et köök oleks mugav, praktiline, hõlpsasti hooldatav ja et seal oleks kõik vajalik ühe või teise roa valmistamiseks. Muidugi, üksnes praktilisus ja mugavus ei meelita teid kööki. Hoolitsege ka visuaalse külje eest. Hubasust köögis saate luua erinevate aksessuaaride või teile kõige rohkem meeldiva disaini abil. Kui mõtlete ikka veel, kuidas peaks teie uus köök välja nägema, kutsume teid lugema meie artiklit Kuidas kaasaegselt sisustada köögi disaini 2024. aastal?

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda saiti sirvides nõustute meie tingimuste ja privaatsusega
EsialgneProfiil
Otsing
Üles