Survepottides on ette nähtud toiduvalmistamine ilma või minimaalse veekoguseta. Survepotid on tavaliselt valmistatud roostevabast terasest. Toidu asetatakse survepotti ja see kaetakse. Kui temperatuur tõuseb, muutub toidu niiskus aurudeks. Nii valmistatakse toitu auruga, ilma täiendava vedelikuta keetmata.

Filtrid

Kiirpoti eelised

Kiirpoti kasutamise peamine eesmärk toiduvalmistamisel on toiduvalmistamisaja kiirendamine. Alates hautistest ja köögiviljadest kuni aurutatud pudrueni - kõik võib jõuda kiirpoti sisse. Toidu valmistamiseks kiirpotis on vaja vähem vett kui teiste tavaliste toiduvalmistamismeetodite korral, seega säilib rohkem toidus olevaid vitamiine ja mineraalaineid. Tihedalt hermeetilise kaane tõttu, mis takistab hapniku sisenemist, ei oksüdeeru orgaanilised ained nagu süsivesikud, rasvad ja valgud. Lisaks säästate aega ja vähendate kulusid ning elektrienergia arveid. Kiirpotid on vastupidavad, kergesti puhastatavad ja kestavad teid aastaid. Kolme liitri mahutavusega kiirpoti on suhteliselt väike, seega ei võta see palju ruumi, kuid sellest suurusest piisab kindlasti toidu valmistamiseks kahe kuni nelja inimese perele.

Roostevabast terasest kiirpotid

Kas olete kuulnud roostevaba terase eelistest? Kui ei, siis on aeg need teada saada:
  • Tugevus

Üks peamisi põhjusi, miks roostevaba teras on kiirpotide jaoks sobiv, on selle tugevus, mida see säilitab nii väga kõrgel kui ka väga madalal temperatuuril.
  • Puhtus

Roostevaba teras on üks hügieenilisemaid materjale, mis ei soodusta bakterite ega teiste patogeenide paljunemist. Kuna roostevabast terasest kiirpotid ei vaja palju hooldust ja neid on lihtne puhastada, on need suurepärased abimehed koduperenaistele.
  • Esteetika
Üks peamisi põhjusi, miks koduperenaised valivad oma kööki roostevaba terase, on selle metalli välimus. See on elegantne koos klassikaliste ja kaasaegsete elementidega. Roostevabast terasest kiirpotid on mitte ainult ilusad, vaid ka väga funktsionaalsed.
  • Korrosioonikindlus
Kas teadsite, et roostevaba teras on korrosioonikindel? Roostevaba terase valmistamisel lisatakse kroom, mis seondub õhus oleva hapnikuga ja moodustab metallile kaitsekile, mis on vastupidav roostele. Teiste elementide, nagu nikli, titaani ja molübdeeni, lisamine parandab veelgi roostevaba terase korrosioonikindlust.
  • Ringlussevõetavus

Roostevaba teras on ümbertöödeldav materjal. Tegelikult on enamik roostevabast terasest tooteid, sealhulgas kiirpotid, juba valmistatud ümbertöödeldud materjalidest.
  • Vastupidavus

Roostevaba teras on väga kõva materjal ning isegi kerge roostevaba teras ei muutu suure kaalu või suurte temperatuuride erinevuse tõttu, seega on see üks vastupidavamaid metalle turul.

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju maksavad kiirpotid?

Nende hind varieerub vahemikus 30 kuni 100 eurot. Muidugi võib kiirpotide komplekt, mis koosneb kahest või kolmest kiirpotist koos täiendavate pannide, perforreeritud sisestuste ja kaantega, maksta isegi 300–450 eurot. Kiirpoti hind sõltub selle suurusest ja saadaolevatest täiendavatest detailidest ning võimalikest funktsioonidest.

Millist kiirpotti valida?

See sõltub sellest, kui palju inimesi te sööki valmistate ja kui keerukat sööki armastate valmistada. Kui olete see koduperenaine, kes harva köögis askeldab ja eelistate kiiret ja lihtsat valmistatavat toitu, valige lihtsaim pott. Kui armastate kulinaarseid väljakutseid ja valmistate toitu suurele perele, valige suurem kiirpott täiendava panniga ja perforreeritud sisestusega. Sellisel juhul võite tähelepanu pöörata nende pottide komplektile, kus on erineva suurusega potid.

Kas need sobivad gaasipliidile?

Gaasipliidid sobivad kõigile kiirkeedupottidele. Enamus neist sobib ka induktsioonpliitidele.

Seotud kategooriad

Pelmeenimasinad

Pasta valmistamise masinad

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda saiti sirvides nõustute meie tingimuste ja privaatsusega
EsialgneProfiil
Otsing
Üles