Kujutage ette kööki, kus pole lõikelauda? Ilmselt mitte. Lõikelauad on lihtsalt lahutamatu osa toiduvalmistamisprotsessist. Lisaks sõltub toidu kvaliteet, hügieeniline keskkond ja mugav toiduvalmistamine lõikelaua valikust. On oluline teada, millised lõikelauad ei petu kvaliteedi ega funktsionaalsuse osas, et toidu valmistamise ja lõikamise protsessis oleks võimalik rõõmu tunda.

Filtrid

Populaarseimad lõikelauad

Tihti tekib küsimus: milline lõikelaud on parem - plastikust või puidust? Täpset vastust sellele küsimusele ei ole. Nii puidust kui ka plastikust lõikelauad on väga populaarsed ja täidavad oma ülesandeid suurepäraselt, kui need on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest.
  • Puidust lõikelauad. Puidust lõikelauad on tugevad, stabiilsed ja keskkonnasõbralikud. Enamasti valmistatakse selliseid lõikelaudu bambusest, tammest, männist või kaskpuidust. Tasub märkida, et kõvast puidust, nagu bambus või tamm, valmistatud lõikelauad on väga vastupidavad ja kestavad kaua. Puidust lõikelauad on ideaalne valik puuviljade, köögiviljade, leiva või juustu lõikamiseks.
  • Plastikust lõikelauad. Tugevast plastikust lõikelauad on väga praktilised ja neid on lihtne hooldada. Plastikust lõikelauad sobivad suurepäraselt liha, kala, köögiviljade ja puuviljade lõikamiseks ning nende laudade eripära on spetsiaalsed sooned, mis võimaldavad vedelikul voolata ning libisemiskindel pind.

Kuidas hooldada lõikelaudu?

On loomulik, et lõikelaudadele kogunevad erinevad bakterid, seega on väga oluline neid korralikult hooldada. Pärast kasutamist tuleb nii puidust kui ka plastikust lõikelaud hoolikalt puhastada ja loputada sooja veega, kasutades nõudepesuvahendit või seepi. Oluline on, et lõikelaud saaks täielikult kuivada, ning soovitatav on desinfitseerida selle pind. Tasub tähelepanu pöörata sellele, et parima hügieeni tagab lõikelaudade komplekt, kus on erinevad lõikelauad - lihale, kalale, köögiviljadele ja puuviljadele. Kui kasutate erinevaid lõikelaudu erinevatele toiduainetele, saate vältida ristset saastumist ja säilitada hügieenilised pinnad.
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda saiti sirvides nõustute meie tingimuste ja privaatsusega
EsialgneProfiil
Otsing
Üles