Kas teil meeldib kohv? Kas sooviksite olla barista? Õige kohvikeetja kasutamisel saate oma köögis hõlpsalt valmistada barista-stiilis kohvi. Samuti saate valida, millist kohvi osta, kas ubasid või jahvatatud kohvi, samal ajal mõeldes masina tarbitavale energiale, masina disainile ja jäätmete kogusele. Niisiis, millise kohvimasina peaksite ostma? Kohvimasina tüüp sõltub teie lemmikkohvitassist.

Filtrid

Kohvimasinete mitmekesisus

Espressomasinad loovad intensiivse ja kontsentreeritud kohvi. See on suurepärane ost baristadele, kuna need võimaldavad neil eksperimenteerida oma meetoditega ja julgustavad loomingulisust erineva maitsega latte valmistamisel. Kas armastate kohvi piimaga? Siis sobib teile suurepäraselt piimavahustuspotiga masin, mis tagab piima ideaalse vahustamise ja suurepärase latte kohvi maitse. Prantsuse press on suurepärane valik, kui soovite nautida kohvi ilma kibeduseta. Klassikalised kohvimasinad on tavaliselt palju suuremad ja sobivad ainult köökidesse, kus on piisavalt ruumi tööpinna peal. Samuti on need kohvimasinad kallimad.

Kohviarmastajate faktid

Kohvi hakati jooma 9. sajandil. Legendi kohaselt avastasid Etioopia kitsekarjused, kuidas kofeiin mõjutas nende kitsi, kes käitusid nii, nagu nad "tantsiksid" (tõenäoliselt palju kofeiini), kui sõid kohvi taime vilju. Kohviubad on tegelikult seemned. Brasiilia on maailma suurim kohvi tootja, tarnides kolmandiku maailma kohvist turule. Aasia palmi-sivaka väljaheited on kasutusel ühe populaarseima kohvi, mida nimetatakse kopi luwakiks, tootmiseks, mida tuntakse ka kui "palmi-sivaka väljaheite kohvi". Kohv valmistatakse kohviubadest, mida söönud, seedinud ja seejärel välja heidetud imetaja. Skandinaavia riikide elanikud tarbivad maailmas kõige rohkem kohvi. Kui täpsem olla, siis kui rääkida rahvast, kes on tõelised kohviarmastajad, siis on need soomlased.

Seotud kategooriad

Kohvitassi komplekt

Tee ja kohviteenused

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda saiti sirvides nõustute meie tingimuste ja privaatsusega
EsialgneProfiil
Otsing
Üles